Resumé

Samsung SGH M8800 Pixon


Samsung SGH M8800 Pixon Aktuální informace
na Info-Lince

Samsung M8800 funguje v sítích GSM i HSDPA a zvládá datové přenosy GPRS, EDGE, UMTS a velmi rychlé HSDPA. Dotykový displej s úhlopříčkou 3,2palce a rozlišením 240 × 400 pixelů je typu TFT a dokáže zobrazit až 262 tisíc barev. Samsung M8800 má 8megapixelový fotoaparát s autofucusem, bleskem, redukcí vibrací, autopanoramatickým snímáním, detektorem obličeje, úsměvu a mrknutí a podporou záznamu WVGA videa. Čelní fotoaparát s rozlišením VGA slouží pro videohovory. Vnitřní paměť 200 MB lze rozšířit pomocí paměťových karet typu microSD. Pixon je možné připojit pomocí Bluetooth nebo USB kabelu a nabízí také TV výstup. Další devizou je vestavěný přijímač navigačního GPS signálu, umožňující navigaci či Geotagging. Zajímavě využitelný je pohybový senzor. Surfování po Internetu zajišťuje prohlížeč HTML a nechybí ani E-Mail. Pracovní možnosti dále rozšiřuje prohlížeč dokumentů Office. Mobilní telefon Samsung M8800 Pixon umí přehrávat hudbu a video včetně formátu DivX, což zvýrazňuje SRS (Surround Sound System) Virtual 5.1. Využít lze i Bluetooth profil A2DP pro stereo přenos hudby, FM rádio s RDS či Java.

Volný neblokovaný telefon, určený pro český trh, dva roky záruka výrobce.

Barvy: Black.
Plusy

8MPx fotorparát točí WVGA video, velký displej s rozlišením WQVGA, konektor TV-out

Mínusy




Info výrobce


Samsung SGH M8800 Pixon


Zachyťte jedinečné okamžiky svého života stisknutím spouště. Samsung PIXON představuje špičkový 8 Mpix fotoaparát, který je zárukou ostrých snímků a věrně zachycených vzpomínek. Tento fotoaparát díky mnoha pokročilým funkcím včetně stabilizace ASR, WDR a Rozpoznávání obličejů podporuje lepší snímání v každé situaci.



Uchování vzpomínek pouhým dotekem prstu.

Samsung PIXON se vyznačuje sofistikovanou štíhlostí díky plně dotykové obrazovce. Funkce přístroje je možné ovládat klepnutím prstem a dalšími intuitivními tahy jako přetažení či obrácení. Široký 3,2” displej LCD nabízí perfektní náhled pro vaše fotografické potřeby. Fotoaparát je snadno přístupný a umožňuje retušování detailů ve vašich snímcích.

záznam životních chvil pomocí 8 megapixelů.

Zachyťte jedinečné okamžiky svého života stisknutím spouště. Samsung PIXON představuje špičkový 8 Mpix fotoaparát, který je zárukou ostrých snímků a věrně zachycených vzpomínek. Tento fotoaparát díky mnoha pokročilým funkcím včetně stabilizace ASR, WDR a Rozpoznávání obličejů podporuje lepší snímání v každé situaci.



Mobile Widget Wonderland.

Zjistěte si aktuální předpověď počasí nebo výsledky sportovního utkání. Pomocí šikovných widgetů s možností stahování můžete být neustále online. Widgety si můžete plně přizpůsobit, uspořádat podle svých požadavků nebo je odstranit. Vychutnejte si pokročilý mobilní zážitek, který vám umožňuje svět widgetů.

funkce fotoaparátu

Stabilizace ASR (Advanced Shake Reduction) zamezuje syndromu chvějících se rukou při fotografování.

Funkce WDR (Wide Dynamic Range) automaticky nastavuje jas.

Rozpoznávání obličejů při fotografování detekuje tváře a zajistí skvělé portréty.

Funkce Detekce úsměvu automaticky fotografuje ve chvílích, kdy se osoba usmívá, a pomůže vám pořídit více usměvavých portrétů.

Recenze odborníků

Samsung SGH M8800 Pixon


Obrázek 1
Obrázek 2
Obrázek 3
Obrázek 4
Samsung Pixon je dalším z mnoha telefonů s ovládáním prakticky výhradně přes dotykový displej. Nabízí uživatelské prostředí TouchWiz a jeho velkým lákadlem je osmimegapixelový fotoaparát. V konkurenci se rozhodně neztratí.

Dotykový model Samsung M8800 Pixon můžeme v současnosti považovat za vlajkovou loď "hloupých" telefonů korejského výrobce. Jeho výbava dokazuje, jak tenká je v současnosti hranice mezi smartphony a obyčejnými telefony. Pixonu nechybí nic podstatného.

Případný zájemce o Pixon je ale v současné chvíli možná postaven před opravdu nesnadné rozhodnutí. Konkurence je totiž veliká a třeba úhlavní nepřítel, LG KC910 Renoir, se rozhodně nenechá zahanbit. Těžké může být i rozhodnutí, zda raději nepočkat třeba na nový model S8300 UltraTOUCH, který sice nabídne menší displej, ale zato má i vysouvací klávesnici. Pro zájemce o čistě dotykový telefon je ale Pixon dobrá volba.

Vzhled a konstrukce – decentní kvalita.

Design telefonů s obřím dotykovým displejem se často omezuje jen na originální ztvárnění několika tlačítek. Na přístroji, kde totiž prakticky celou přední stranu zabírá displej, lze totiž je těžko něco z tvarového hlediska vymýšlet.

Samsung Pixon je tohoto důkazem, ale je pravda, že telefon nepůsobí okoukaně a nespletete si jej s jiným modelem. Telefon působí především decentním dojmem, žádné výstřelky na jeho těle rozhodně nehledejte. Trochu originálně provedená je snad jen zadní strana telefonu – ta totiž připomíná klasické digitální kompaktní fotoaparáty Samsung řady NV. Pixon tím dává jasně najevo své fotografické ambice.

Na bocích telefonu s vroubkovaným profilem si zase všimnete relativně hojného počtu tlačítek. Těch přitom často bývá u podobných přístrojů minimum, Samsung ale (naštěstí) cestou úplné minimalizace počtu ovládacích prvků nešel. Ve vroubkovaném pásku najdeme umně ukrytý také slot pro paměťovou kartu a na vrchní straně systémový konektor.

Daleko zajímavější než design je u Pixonu ale jeho zpracování. Zde musíme Samsung opět pochválit, kvalita je opravdu příkladná. Lícování jednotlivých dílů je přesné a použité materiály kvalitní. Nechybí tu ani kov – z něj je kryt baterie a také tlačítka na čelní straně přístroje a spoušť fotoaparátu. Pixon opravdu působí solidním dojmem, který ještě umocňuje fakt, že telefon docela dobře padne do ruky. Rozměry 108 x 55 x 14 mm a hmotnost 121 gramů nám přijdou v tomto případě zcela přiměřené.

Displej a ovládání – není rozlišení jako rozlišení

Dotykové Samsungy se převážně vyznačují displejem s rozlišením 240 x 400 pixelů. Tato hodnota může dnes někomu připadat málo a ani nám se při úhlopříčce 3,2 palce nezdá zcela ideální. U takového Samsungu S8300 s úhlopříčkou 2,8 palce prostě vypadá dané rozlišení daleko lépe.

Faktem ale je, že Pixon se za svůj displej úplně stydět nemusí. Pokud vedle něj totiž položíte třeba model Omnia se stejným rozlišením a úhlopříčkou nebo třeba konkurenční LG Renoir, displej Pixonu jasně vítězí. A to subjektivně i z hlediska jemnosti zobrazení. Nevíme, čím si přesně tento pocit vysvětlit, ale Pixon zde získává body navíc.

Ovládání telefonu má na starosti obligátní uživatelské prostředí TouchWiz, které začíná Samsung čím dál častěji používat napříč všemi platformami. To je jistě velmi chytrý krok, protože uživatelé telefonů této značky se nebudou muset učit novému ovládání při přechodu třeba z běžného telefonu na nový komunikátor. Prostředí TouchWiz prochází neustálou postupnou evolucí, což poznáme třeba podle toho, že roste počet Widgetů, tedy malých prográmků, které lze zařadit do postranní lišty na pohotovostním displeji.

Pixon bude v tomto měřítku opět překonán novými modely, v současnosti je ale i z hlediska widgetů nejvybavenějším přístrojem. Navíc je možné si další widgety stáhnout přímo z telefonu – jeden z malých prográmků totiž vede na stránku s widgety ke stažení. Zatím se jich tu nachází jen několik, ale kdo ví, do budoucna by jich snad mělo přibývat. Lze samozřejmě nastavit, které z prográmků vůbec mají být v postranní liště vidět a které nikoli.

Widgety je možné z postranní lišty vytahovat přímo na plochu a tak lze snadno zajistit snadnou informovanost třeba o čase nebo předpovědi počasí, jiné widgety nabídnou snadný přístup k některým funkcím telefonu.

Pro ostatní funkce budete muset zabrousit do menu telefonu. Dostanete se do něj jednou ze čtyř ikon, které se nachází v pohotovostním stavu v dolní části obrazovky. Menu je relativně přehledné a má jasné a relativně velké popisky. Lze změnit typ písma, nikoli však jeho velikost. Vyměnit můžete také pozadí pohotovostního displeje, celé grafické schéma ale změnit nejde. Kromě dotykového displeje budete pro ovládání telefonu často používat také dvě tlačítka – to středové pod displejem totiž slouží pro návrat o krok zpět, horní tlačítko na levém boku pak vyvolává zkratkové menu, pomocí něhož se snadno odkudkoli dostanete třeba k volání, hudebnímu přehrávači, zprávám nebo internetu. Přepnout se pomocí něj můžete i do hlavního menu.

V samotném menu nám připadá, že jsou položky někdy zbytečně zdvojeny. Důsledkem je to, že se pak k některým funkcím dostanete hned několika způsoby. Tak třeba k SMS zprávám – dostanete se k nim z úvodní obrazovky ikonou ve spodním řádku, z menu ikonou v hlavním menu, widgetem nebo ze zkráceného menu vyvolaného bočním tlačítkem. Tolik možností je možná trochu zbytečný luxus a Samsung by mohl dát uživatelům možnost si kromě úvodní obrazovky s widgety upravit i uspořádání menu, tak jak je to běžné u některých chytrých telefonů.

Doteky prsty na obrazovce mohou být doprovázeny zvukem nebo vibracemi – úroveň každé z těchto činností si můžete samostatně nastavit jak v jednotlivých vyzváněcích profilech, tak snadno a rychle pomocí bočního tlačítka pro nastavení hlasitosti. Samsung Pixon patří mezi ty telefony, jejichž displej reaguje na doteky opravdu přesně a vibrace dávají požadovanou odezvu. Samsung tak výrazně převyšuje konkurenci, která ne vždy tuto kategorii zvládá dostatečně dobře.

Baterie – displej žere.

Při častém používání multimediálních funkcí Samsungu M8800 Pixon se připravte na to, že nabíječku budete potřebovat každý den. Baterie s kapacitou 1 000 mAh totiž není schopna telefon při intenzivním používání napájet déle. Pokud ale dáte Pixonu oddechnout a budete jej používat jen střídmě, odmění se vám až čtyřdenní výdrží. Vzhledem k výbavě telefonu se ale dá předpokládat spíše první scénář používání.

Telefonování a zprávy – překvapivě se dá psát.

V oblasti telefonování a zpráv na nás u Samsungu M8800 Pixon nečeká prakticky žádné překvapení. Funkce lze totiž na tomto poli do nekonečna přidávat jen těžko, a tak se výbava v dané kategorii již před nějakým časem vcelku stabilizovala.

Vězte tedy, že Samsung do své paměti pojme 1000 vícepoložkových kontaktů. Trochu přežitý limit, ale na druhou stranu jej dosáhne asi málokdo. Líbí se nám možnost snadného přepínání profilů pomocí speciálního widgetu i koncepce telefonní aplikace přístroje. Po kliknutí na ikonu klávesnice v dolní řadě pohotovostní obrazovky se totiž dostanete ke klasické numerické klávesnici, s jejíž pomocí můžete rovnou v kontaktech vyhledávat pomocí slovníku T9. Na nalezený kontakt lze snadno odeslat zprávu stisknutím jediného virtuálního tlačítka. Pokud ale přesto raději vyhledáváte kontakty listováním v seznamu, Pixon vám tuto možnost také rád dopřeje.

Již v předchozí kapitole recenze jsme zmínili, že nový Samsung reaguje na pokyny uživatele výjimečně přesně. To přispívá i relativně pohodlnému psaní SMS zpráv. Pixon nabídne dva režimy, kdy můžete psát pomocí virtuální numerické klávesnice a slovníku T9 nebo můžete telefon otočit a pohybový senzor zajistí automatické zobrazení rozměrné qwerty klávesnice. Právě na té se nám psalo velmi dobře a prakticky jsme se nedopouštěli překlepů. Rychlosti psaní na hardwarové klávesnici se ale i tak pouze přiblížíte.

Psát můžete i pomocí stylusu, který se ukrývá v balení s telefonem a můžete jej k němu použít jako přívěsek. Pixon umí rozpoznávat ručně psané písmo a stylus také můžete využít pro náčrtky v poznámkách.

Organizace a data – nechybí snad nic.

Ani práci s daty a organizaci vašeho času Samsung Pixon nijak nezanedbává. Nechybí tu žádná obvyklá funkce, jako je kalendář, úkoly, poznámky a samozřejmě budík. Ten se nám u Pixonu obzvláště líbí – můžete si nastavit až 10 libovolných alarmů, přičemž u každého si můžete vybrat dny, ve kterých vás má a nemá budit. Nastavit si lze i interval pro opětovné zvonění v případě, že necháte budík vyzvonit nebo zvolíte funkci „dospat“. Rovněž lze nastavit, kolikrát vás má telefon zkoušet probudit. U každého z budíků si můžete zvolit individuální pojmenování, libovolnou vyzváněcí melodii i její hlasitost. Telefon se může při aktivaci budíku automaticky zapnout, alarm ale funguje i při vypnutém přístroji. Více bychom si toho od budíku snad ani nemohli přát.

Z dalších funkcí můžeme jmenovat ještě třeba světový čas, kalkulačku, převodník měn a jednotek, v aplikacích dále najdeme časovač, stopky, diktafon nebo možnosti nastavení synchronizace telefonu se serverem. Nechybí ani přístup k funkcím Google jako jsou Google mapy, Gmail a samozřejmě vyhledávání. V případě map vám s lokalizací pomůže vestavěný GPS modul. K navigaci ale GPS asi příliš nevyužijete, jelikož javových programů zrovna mnoho není. Nechybí čtečka RSS zpráv a internetový prohlížeč NetFront, který je ve většině případů dobře použitelnou variantou. Javová Opera Mini by se vám ale občas mohla hodit. Telefon překvapí schopností otevřít kancelářské dokumenty, ačkoli byste tuto možnost v menu hledali marně.

Po hardwarové stránce nám u Pixonu může chybět snad jen wi-fi, jinak je výbava opět kompletní. Je tu Bluetooth, nechybí podpora HSDPA a samozřejmostí je několik módů pro připojení k počítači, včetně USB Mass Storage. S telefonem dostanete ale pouze 1 GB paměťovou kartu, vnitřní paměť telefonu nabídne dalších zhruba 200 MB. Trochu nás mrzí, že Samsung neustále používá svůj vlastní tovární systémový konektor. Přes ten se telefon připojuje jak k počítači, tak třeba k televizi a připojují se k němu i sluchátka.



Zábava – hlavně fotoaparát.

Samsung M8800 Pixon vyniká v zábavní oblasti především svým osmimegapixelovým fotoaparátem. Jak prokázalo naše nedávné srovnání osmimegových přístrojů, nemá se Samsung rozhodně zač stydět, ačkoli ve vašem hlasování jej předběhl Sony Ericsson.

Samsung nenabídne tak pohodlné ovládání jako C905, jeho snímky jsou však živější a dle nás pro běžného uživatele líbivější. Překvapí i relativně slušný účinek pouze diodového blesku.

Samsung má ale ve fotoaparátu ještě jeden trumf. Telefon totiž umí natáčet video v rozlišení 720 x 480 obrazových bodů a to prosím rychlostí plných 30 snímků za sekundu. V QVGA rozlišení pak dokonce zvládne 120 snímků za sekundu. Tím se Pixon řadí na špičku telefonů, které jsou schopny natáčet video.

Natočené video si můžete díky televiznímu výstupu snadno pustit na televizi. Tedy, snadno... Nejprve si televizní kabel musíte zakoupit jako příslušenství, jelikož v balení jaksi chybí. K továrnímu konektoru se připojují i dodávaná sluchátka. Ta jsou relativně kvalitní, ale pokud budete chtít, můžete je snadno vyměnit za jakákoli jiná – na kabelu je totiž redukce. Nechybí propracovaný hudební přehrávač a FM rádio s RDS. Pixon zvládne přehrávat i DivX videa a je schopen nabídnout prostorový zvuk.

Pro snadný přístup k vámi pořízeným videím a fotografiím slouží klávesa na pravém boku. Tu jsme ale častěji, než jsme chtěli, mačkali omylem. Trochu zamrzí i herní výbava jinak zábavou dobře vybaveného telefonu. Na první pohled je všechno parádní – v menu najdeme pět her. Jenže jedině trochu hloupé kostky jsou vlastně plnou verzí. Ostatní hry jsou jen dema a pro jejich opravdové hraní si musíte dokoupit licenci. Tento přístup trochu nechápeme, ale Samsung jej volí u mnoha modelů z poslední doby. Nikdo po něm nechce, aby nám dával pět plných her v základu, ale třeba dvě by tu být mohly.



Shrnutí – jen málo chyb.

Pokud toužíte po dotykovém multimediálním telefonu a nechcete se vrhat do vod chytrých přístrojů, je Samsung M8800 Pixon jednou z těch nejlepších voleb. Telefon nemá z našeho hlediska prakticky žádné zásadní nedostatky. Absence wi-fi se dá odpustit, pořádnou GPS navigaci by od „hloupého“ telefonu také čekal jen málokdo. A slabší výdrž baterie se dá při dané multimediální výbavě snadno chápat.

Výhodou Pixonu je především jeho ovládání. Teď ale nemáme na mysli ani tak genialitu prostředí TouchWiz – to by ještě sem tam vylepšit zasloužilo. Pixon ale patří k dotykovým přístrojům s nejlépe citlivým displejem, takže na vaše pokyny reaguje neobyčejně přesně a rychle. Překvapivě dobře si Pixon potom vede v oblasti organizace času a některých pracovních funkcí. Samozřejmě také musíme vyzvednout fotoaparát tohoto telefonu. Pixon je také o něco levnější než chytré telefony s prakticky stejnou výbavou – seženete jej za zhruba 11 – 12 tisíc korun, což je asi o dva tisíce méně, než stojí chytří stájoví kolegové i900 Omnia nebo i8510 Innov8. I tak ale není cena z nejpříznivějších.

Panská 96, J. Hradec

Klášterská 81, J. Hradec

www.ydd.cz

721-04 00 24

zakaznicky.servis@ydd.cz