Resumé

Nokia 302 Asha


Nokia 302 Asha
340 Kč
+splátky dle přání

Volný neblokovaný

skladem

Poznámka 1

Za starý mobil vyplatíme 200-8000Kč

Poznámka 2

Přetažení kontaktů a kompletní nastavení v ceně

Nokia Asha 302 je špičkovým mobilním telefonem, který je vyroben z kvalitních materiálů a kombinuje moderní vzhled a velmi příjemnou cenu. Díky velmi jednoduchému ovládání pomocí navigační klávesy se v přístroji budete schopni pohybovat neuvěřitelnou rychlostí. To je navíc umocněno 1 GHz procesorem a plnohodnotnou QWERTY klávesnicí, se kterou napíšete jakkoliv dlouhou sms v rekordním čase.

Podpora Wi-Fi jistě potěší každého, kdo chce být online kdekoliv a zkontrolovat si svůj Facebook či e-mail i když zrovna nemá po ruce notebook nebo stolní počítač s připojením k internetu. Díky až 90% kompresi stránek Vám prohlížeč Nokia zajistí menší objemy stahovaných dat a neuvěřitelně rychlé načítání stránek.
Domovskou stránku si také můžete upravit podle vlastních potřeb a nastavit si na ni Vámi nejoblíbenější a nejnavštěvovanější webové stránky.

Velmi výkonná baterie Vám zajistí až 9 hodin hovoru a neskutečných 707 hodin v pohotovostním režimu. Zmínit si zaslouží i 2,4" TFT displej s rozlišením 320 x 240 obrazových bodů a 262 000 barvami. Dostane se Vám 256 MB vnitřní paměti, kterou máte možnost rozšířit microSD paměťovými kartami až na hodnotu 32 GB! Skvělý 3,2 Mpx fotoaparát s až 4x digitálním zoomem je navíc schopen natáčet velmi kvalitní video sekvence.

Dostupné barvy: Tmavě šedá, Světle červená, Bílá
Plusy



Mínusy




Info výrobce


Nokia 302 Asha


Parametry a specifikace:



Podporované sítě:

GSM/EDGE 850/900/1800/1900

WCDMA 850/900/1700-2100/1900/2100

Automatické přepínání mezi WCDMA a GSM sítěmi



Displej:

TFT displej s úhlopříčkou 2,4 palce

Rozlišení 320 x 240 bodů, 262 000 barev



Paměť:

Vnitřní paměť s kapacitou 256 MB

Slot pro paměťové karty microSD (až 32 GB)



Fotoaparát:

3,2megapixelový fotoaparát

Až 4x digitální zoom

Nahrávání videa



Další vlastnosti:

Multimediální přehrávač hudby a videa

Stereofonní FM rádio s podporou RDS

Internetový prohlížeč a e-mailový klient

Hry

Kalkulačka, převodník, převod velikostí

Světový čas, budík

Kalendář, poznámky, seznam úkolů



Rozhraní:

Bluetooth

Vysokorychlostní USB 2.0 (konektor microUSB)

AV konektor 3,5 mm

2mm napájecí konektor



Napájení:

Li-Ion akumulátor BL-5J

Pohotovostní režim: až 707 hodin (GSM)

Doba hovoru: až 9 hodin (GSM)



Rozměry:

115 (V) × 58,2 (Š) × 13,5 (H) mm



Hmotnost:

106 g



Dodávané příslušenství:

Nokia Asha 302

Nokia Baterie BL-5J

Nokia nabíječka AC-11

Nokia Stereo sluchátka WH-102

Recenze odborníků

Nokia 302 Asha


Obrázek 1
Obrázek 2
Obrázek 3
Obrázek 4
Nokia měla vždy v portfoliu nějaký povedený telefon s hardwarovou QWERTY klávesnicí. Dříve tuto výsadu dopřávala pouze lépe vybaveným smartphonům, v posledních letech se ale s plnohodnotnou klávesnicí setkáváme i u modelů Series 40. Před půldruhým rokem se v tomto segmentu náramně dařilo Nokii C3. Její právoplatnou nástupkyní je Nokia Asha 302. Mimo několik dalších drobných vylepšení má rychlejší procesor, lepší foťáček a více vestavěné paměti. Nokia vyrábí model Asha 302 v pěti barvách, černé (respektive tmavě šedé), bílé, červené, modré a zlaté. První tři varianty figurují v nabídce řady obchodů, s posledními dvěma barvami můžete mít při shánění problém.



Jako manažer



Na přední stranu vyvedenou v hlavní barvě telefonu navazuje lesklý lem, který se táhne kolem celého telefonu. Na bočních stranách se lehce zužuje, na horní i dolní má pak téměř dvojnásobnou šířku. Jedná se hlavně o designový prvek, neschovává totiž žádné ovladače (hlasitost či fotoaparát). Jenom na horní straně najdeme 3,5mm Jack sluchátek obklopený konektorem nabíječky zleva a microUSB zprava.

Pokud jste se již zbavili všech možných nabíječek a na místech, kde obvykle nabíjíte mobilní zařízení, máte jenom nejčastější koncovku microUSB, nemusíte zoufat. Nokii lze nabíjet kromě standardního konektoru i přes toto rozhraní. U řady telefonů obvyklé regulátory hlasitosti na boku Nokie nehledejte, během hovoru si budete muset vystačit s hlavním směrovým ovladačem pod displejem. SIM karta má místo tradičně pod baterií, paměťová microSD karta se vsouvá pod krytku na levém boku přístroje.

Plastová záda „vyšperkovala“ Nokia kovovým krytem baterie. Přestože má stejnou barvu jako zbytek telefonu, vzhledem k různým materiálům vypadá o několik odstínů tmavší. Pod určitými úhly (podle dopadajícího světla) se tento barevný rozdíl může ještě zvětšit. Občas se nešlo ubránit dojmu, že se jedná o kryt z úplně jiného telefonu, barevně to prostě nesedělo.

Kryt je asi největším problémem telefonu. Hned od začátku vykazoval sice miniaturní, přesto však znatelnou vůli, která by se postupem doby mohla klidně i zvětšit. Konstrukce a volba materiálu krytu baterie jsou zdrojem poměrně častého vrzání, které uslyšíte téměř při jakékoliv činnosti s mobilem. Klávesnice patří spíše k těm tužším, vyžaduje tedy silnější stisk a ten mnohdy vyloudí kromě tichého lupnutí tisknuté klávesy i sten ze zad telefonu. Vrzání nemusí být markantní u všech kusů, testovací model mohl být výjimkou.



Střídmý psavec



Na přední straně najdete už několikátou variaci Nokie na téma „displej naležato a QWERTZ“. Asha patří mezi hloupé mobily (nedisponuje žádným z dnes běžných operačních systémů), přesto si Nokia neodpustila další specializované klávesy. Kromě obvyklého seskupení kolem čtyřsměrového ovladače s potvrzovacím středem obklopeného dvěma funkčními klávesami a dvojicí telefonků jsou na úplných krajích konfigurovatelné klávesy kontaktů a zpráv.

Klávesa kontaktů nabízí výběr z těchto funkcí: Sociální sítě, Jména, Chat nebo Konverzace, klávesa Zprávy pak E-mail, Chat, Vytvořit zprávu, Konverzace a Jména. Poslední položkou v této krátké nabídce klávesu zcela deaktivujete. Z těchto 4 (respektive 5) voleb nastavíte jednu, kterou pak budete stisknutím příslušné klávesy spouštět pouze z pohotovostní obrazovky, v hlavní nabídce (i v dalších úrovních) jsou klávesy neaktivní.



I když tyto nové klávesy neumožňují tak širokou volbu funkčnosti, jako bychom rádi viděli, můžete na ně namapovat přístup ke kontaktům a zprávám a ušetřit tak zkratky na jiných klávesách. V ruce totiž držíte Nokii, a pokud nepoužíváte aktivní pohotovostní nabídku, můžete nastavit akce (na výchozí obrazovce) pro pohyb ovladače do všech směrů, pravou funkční klávesu a na levé máte konfigurovatelnou nabídku rychlých voleb. Do hlavní a zanořených nabídek ve většině případů vůbec nebudete muset.

Seskupení kláves mezi displejem a blokem QWERTZ dobře nahmatáte i poslepu, ve tmě pomůže s orientací bílé podsvícení, odezva tlačítek je zcela bezproblémová. Horší je to se znakovou klávesnicí, nejprve se ale podívejme na její dobré stránky. Pochvalu zaslouží 4 řady, které kopírují rozložení klasické počítačové klávesnice. Třířádkového mutanta (např. u N97) se bát nemusíte, mezerník najdete pěkně uprostřed pod znaky VBNM.

Panská 96, J. Hradec

Klášterská 81, J. Hradec

www.ydd.cz

721-04 00 24

zakaznicky.servis@ydd.cz